Etiketler

16 Nisan 2018 Pazartesi

Öykü Yazıyoruz (Yeni Bir Mim)
Arkadaşlar hikayemiz çok güzel ve çok heyecanlı ilerliyor. Ben mim sırası bekleyen arkadaşların sayfa linklerini aşağıya listeledim ve güncelledim. Tabii ki bu listeyle sınırlı değil. Katılmak isteyen herkes davetlidir. Ben bu listeyi katılım isteği oldukça güncelleyeceğim. İnşallah gözümden kaçan olmamıştır.Herkese sevgiler.


https://deepinsideones.blogspot.de
https://www.deryaninsporgunlugu.com
http://notslab.com/
http://lesecretdelaliberte.blogspot.de
http://1661hayat.blogspot.de
http://okumagunlugum.blogspot.de
http://www.elmaspiriltilari.com
bayraskol.wordpress.com
https://girift0.blogspot.de
https://acemidemirci.blogspot.de
http://sevilcevirgen.blogspot.de/
https://aynahikayesi.blogspot.de
https://halil-ben-halil.blogspot.de
http://beydaninkitapligi.blogspot.com.tr
http://sevdeninsiirler.blogspot.de
http://buummansessiz.blogspot.de
http://www.elestirmenadam.com
http://sessizkaldim.blogspot.de/
http://sevimli-kitaplar.blogspot.de/
http://benimblokumbu.blogspot.de
http://hayatciviltisi.blogspot.com.tr
https://fairytaleess.blogspot.com.tr/
https://cagdasipekk.blogspot.de
hthttps://www.eceevren.comHerkese merhaba. Bu güne değişik bir mim çalışması ile başlamak istiyorum. Fikir, Deeptone isimli blog arkadaşımın, "Kısa Öykü" isimli yazısının altına yaptığımız yorumlarla şekillendi ve ilerledi. Yani mimarımız Deeptone diyebilirim. Bu etkinliğimizi başlatma görevini de ben üstlendim. Bu çalışmamızda ben küçük bir paragraf yazarak, bir öykü başlatıyorum, daha sonra öykünün devamını yazması için bir arkadaşımı mimliyorum. Her mimlenen kişi, kendinden önceki bölümü kopyalayıp kendi yazdığı paragrafın üstüne yapıştırırsa, kendinden sonra mimleyeceği kişi de öykünün tamamını görebilir ve daha güzel bir öykü ortaya çıkarabiliriz diye düşünüyorum. Bir de her yazan kişi, çok uzun olmayan bir paragrafla devam ederse sıkıcı olmadan güzel bir sonuç alacağımızı umuyorum. Öykümüzün başlığını en sonra bırakalım diyorum, çünkü öykümüzün nasıl ilerleyeceği belli olmadığından, başlık yazarak bir kalıba koymayalım diye düşündüm. Bir çok kişinin emeğinin bulunacağı bu öykümüz, ortak bir çalışmanın ürünü olarak güzel bir blog hatırası olacaktır. Başta da yazmış olduğum gibi, bu güzel etkinliğin mimari Deeptone  olduğu için, ilk olarak onu mimliyorum ve kolay gelsin diyorum. 


Saçları terden yüzüne yapışmış, gözleri ağlamaktan kan çanağına dönmüş, koşmaktan dizlerinde derman kalmamış bir şekilde, sokağın büyük caddeye açılan köşesinden ana yola fırladı. Zifiri karanlıkta bir arabaya rast gelme umuduyla koşmaya devam etti. Yolun karşı tarafında beliren ışığa biraz daha yaklaştığında, birinin kendine doğru geldiğini ve fısıldayarak "Öykü" diye çağırdığını duydu. 

Deeptone sıra sende📝📝📝

(Not:  Bu etkinliğe katılmak isteyenler, öykünün altına isimlerini yazarak yorum yapabilirler ve  böylece mimleme olayı da kolaylaşır) Öykümüzün İlerleyişi


https://berlin7586.blogspot.com.tr/2018/04/oyku-yazyoruz-yeni-bir-


Saçları terden yüzüne yapışmış, gözleri ağlamaktan kan çanağına dönmüş, koşmaktan dizlerinde derman kalmamış bir şekilde, sokağın büyük caddeye açılan köşesinden ana yola fırladı. Zifiri karanlıkta bir arabaya rast gelme umuduyla koşmaya devam etti. Yolun karşı tarafında beliren ışığa biraz daha yaklaştığında, birinin kendine doğru geldiğini ve fısıldayarak "Öykü" diye çağırdığını duydu. 


http://sadevederin.blogspot.de/?m=1

Öykü, Öykü, Öykü, fısıldamaların şiddeti arttı, Öykü, kızım, hadi uyan, uyansana, hadi kızım, sabah oldu, okuluna geç kalacaksın, uyan. Bir sıçramayla uyandı, ah anne, sen miydin beni çağıran, ne işin vardı ışığın altında? Ne ışığı yavrum, kabus mu görüyordun sen, sana kaç defa dedim, uykudan önce gerilimli filmler izleme diye, hadi kalk artık, bir duş al, portakal suyunu iç ve dersine yetiş. 


Neyse ki rüyaymış dedi Öykü. Derin bir nefes aldı. Sonra kalkıp lavaboya gitti. Yüzüne çırptığı suyla kendine geldi. Annesi içeriden iki lokma bir şeyler ye diye sesleniyordu. Geç kaldım anne diye odasına gidip aceleyle giyindi. Annesine bir öpücük gönderip masanın üzerinde duran bir bardak sütü içtikten sonra kendini dışarı attı. Hızlı adımlarla ışıklara geldi.

Tam caddeden karşıya geçmeye hazırlanırken acı bir fren sesi duydu. Bir an geceki rüyanın etkisiyle arabanın kendisine çarptığını zannedip gözlerini kapattı. Sonra kendine gelip gözlerini açtığında yerde yatan bir kedi yavrusu gördü. Hemen kediyi kucağına aldı. Neyse ki birkaç ufak çizikten başka görünür bir yarası yoktu kediciğin. İlk dersi kaçırmıştı zaten. Eve dönüp annemden mi yardım istesem yoksa veterinere mi görürsem diye ikilemde kaldı Öykü.


http://ikurabiye.blogspot.com.tr/2018/04/bloglar-arasi-oyunumuz-isimsiz-oykumuz.html


Ama kısa sürede toparladı kafasını. Düşünmesine gerek yoktu ki, ne yapacağını o çok iyi biliyordu. Yüzüne kocaman bir gülümseme yayıldı. İçinde kelebekler uçuşmaya ve kalbi hızlıca atmaya başladı. Çünkü aklına gelen fikir onu heyecanlandırmıştı. Eve dönüp annesinden yardım almayacaktı elbette, kediyi veterinere götürecekti. Her gün okuluna giderken yolunu uzatıp kliniğinin önünden geçtiği, "acaba karşılaşır mıyım" düşüncesi ile kapısının önünde oyalandığı, aşık olduğu veterinere götürecekti kediyi. O veterineri de ilk, arkadaşının kedisini götürdüklerinde görmüştü..Zaten o anda da aşık olmuştu. Ondan sonra sürekli oraya gitmek için bahaneler buluyordu. Hatta veteriner onu geçen hafta kapısının önünden geçerken görünce içeri kahve içmeye çağırmıştı. Öykü o günden sonra daha çok görmek istiyordu veterineri. Hakkında bütün bilgiye sahipti.. Öykü daha üniversite 4. sınıftaydı, veteriner ile aralarında 3 yaş vardı...
"Ayakları ondan evvel davranıp harekete geçmişlerdi bile. Hızlı adımlarla yürüyor, ılık sabah rüzgarını kızarmaktan kendilerini alamayan yanaklarında hissediyordu. Başını gözyüzüne doğru kaldırdı. Mavinin envaiçeşit rengine bürünmüş, güneşin anaç ışıklarından şahsına pay çıkarmaya çalışıyordu gök kubbe.

'Ne güzel bir Nisan sabahı..." dedi Öykü mutluluğun iksiri aşık olma hali ile sarhoş olurken. Küçük kedicik o sırada iyice kucağına yayılmış, karamel kahvesi tüylerini yalamakla meşguldü.

Bir sokak geçti, sonra bir sokak daha. Veteriner kliniği ile arasında sadece yirmi metre kalmıştı ki hemen yanı başındaki bir dükkanın camekanının önünde durdu. Camın yansımasında kendisini yeterince beğenene kadar üstüne başına bir çeki düzen verme gayretine girişti. Ensesinde topladığı koyu kumral saçlarını saldı. Saçlar omuzlarına düştü; perçemleri de küçük ve sevimli alnına. İşte şimdi hazırdı..." 


https://gunesebakarken.blogspot.de/


Heyecan içinde özel kliniğin merdivenlerinden çıkarken kalp atışlarının ritmini frenlemek istercesine elini göğsüne bastırdı ve her adımı ile yüreğinin derinliklerinde giderek daha da çoğaldıklarını hissettiği pır pır uçuşan sevgi kelebeklerine hemen oradan uzaklaşmalarını söyledi. Olabildiğince normal görünmeye gayret etse de kucağında taşıdığı yaralı minik kedi kadar ürkek ve narindi. Bekleme salonunda girdiğinde daha önce hiç karşılaşmadığı sarı saçlı, ela gözlü, beyaz önlüğün içinde bile oldukça alımlı görünen bir genç kız karşıladı onu. “Bu kız da nerden çıktı şimdi” dedi içinden. Öfkesini yatıştırmaya çalışarak “Tunç Bey müsait mi?” diye sordu ve ekledi “Minik kedinin durumu biraz acil de”. “Tunç Bey şimdi bir operasyonda. 15 dakikaya kadar çıkar. O müsait oluncaya kadar ilk müdahaleyi ben yapayım dilerseniz. Ben onun yeni asistanıyım, adım Seray” deyip onay beklemeden çekip aldı kediciği Öykü’nün kucağından. Onu muyene odasına doğru götürürken geride bıraktığı parfümün rüzgarından hiç hoşlanmamıştı Öykü. Asistanın mekanik kollarında muayeneye giden kedicik ise çaresizce teslim oldu kaderine. Müjde annenin biricik kuzusu ve mahalledeki en yakın kankası Bücürük’le bugünkü pinpon maçını iptal edecekti mecburen.Sıradaki:

Sibella (Sibella'nın Günlüğü), https://sibellaningunlugu.blogspot.com.tr/  Öyle görünüyordu ki beklemekten başka bir şansı yoktu. Boş bulduğu bir sandalyeye yöneldiği sırada telefonundan gelen sesle aniden irkildi. Arayan Müjde’den başkası değildi. Ne diyecekti şimdi ona ? Düşünmek yerine telefonu açmaya karar verdi. Telefondaki sesle ikinci defa irkildi. ‘’Öyküü neredesin sen Allah aşkına okula da gitmemişsin bugün. Akşamki maçı unuttuğunu söyleme sakın bana! ‘’Derin bir nefes aldı ve Müjde dedi; ‘’ Söz veriyorum en ince ayrıntısına kadar anlatacağım ama şimdi değil. Maçı da ertelememiz gerekiyor. Kızma olur mu ? diyerek kapattı telefonu.Neyseki Müjde fazla kurcalamamıştı konuyu.
Telefonu çantasına koyarken , merdivenlerden inen Tunç’u gördü.Heyecanlanmayacağına dair kendi kendini telkin ederken Tunçta onu çoktan görmüştü. ‘’Öykü, dedi senin burada ne işin var? Şey diyebildi…Kedi.. araba çarptı da aklıma sen geldin. ‘’Çok iyi yapmışsın nerede şimdi? Seray ilk müdahaleyi yapmıştır, gel bi beraber bakalım nesi varmış senin kedinin. Seray adını duymaktan hoşlanmadığını fark etti ama muayene odasına Tunçla girecek olmak ona adeta zafer kazandırmıştı.Küçük bir müdahale sonrası kedicik de kendine gelmişti. Artık gitme vaktiydi. Oysaki gitmek hiç içinden gelmiyordu. Vedalaşırken dile getirmeye çekinir gibi tutuk bir tavırla şey dedi yine. Öğle tatili vakti geldi galiba, aç mıydın? Tunç biraz düşünür gibi oldu, aslında çok aç değilim ama şu köşe başında yeni bir pastane açıldı, tatlılarının güzel olduğunu söylüyorlar.Ne dersin tatlı yiyelim mi ?


👉 öykü bölümü: Mutlu yazar https://sezersadet.blogspot.com.tr

Öykü Tunç'un teklifini duyunca sevinçten çığlık atmamak için zor tuttu kendini. Sevincini belli etmemeye çalışarak tamam benim için uygun diyerek cevap verdi. Bir taraftan da Tunç'u süzüyordu. Tunç uzun boylu, geniş omuzlu, kumral, yeşil gözlü kendinden emin tavırlı, sakin bir gençti. Öykü'ye gülümseyerek hadi çıkalım dedi.
Tunç Öykü'nün ilgisini fark etmişti. Bu ilgi hoşuna da gitmişti fakat belli etmedi. O da Öykü'yü beğeniyordu. Neden olmasın diye mırıldandı. Aslında tanımak da istiyordu onu. Gördüğü diğer kızlardan farklıydı. Doğal, saf bir görüntüsü vardı. Üniversite hayatında  hiç ciddi ilişkisi olmamış, kimseye güvenememişti.

Pastanede oturup biraz sohbet ettiler. Havadan sudan konuştular. Daha sonra Tunç Öykü'nün okulunu sordu. Bu sene bitireceğini öğrenince çok sevindi. Tunç'un ses tonu  o kadar yumuşak ve etkileyiciydi ki hiç susmasın konuşsun istiyordu Öykü. İkisi de çok keyif almıştı bu sohbetten.

Öykü Müjde'yi düşündü bir an, Tunç'u tanısa nasıl şanslı olduğunu söylerdi Öykü'ye herhalde.
Az sonra Tunç ayağa kalktı. 'artık gitmem gerekiyor iş beklemez' dedi. Öykü'ye dönüp, yarın tekrar buluşalım istersen  diye gülümsedi.
Öykü bu gelişmeden çok mutlu olmuştu. Hiç bu kadarını beklemiyordu. Yeni bir aşk mı başlıyordu acaba? Tamam yarın görüşürüz diyebildi. Tekrar buluşmak üzere vedalaşıp ayrıldılar..Sıradaki:  https://bahceperim.blogspot.de


120 yorum:

 1. Ne güzel bir etkinlik. Merakla devamlarını bekliyorum. Duyuralım.

  YanıtlaSil
 2. oleeeey du gelcem yineeee, akşam başlarsın diye düşünmüştüüm :) ya baksana, blogunun saatini düzeltsene yaa ayarlardan, gmt 2 istanbul mu ne olcak öyle bişiiii :) güzel giriş olmuş :) herkese sölerim ben mimleriz herkesi işallah :)

  YanıtlaSil
 3. Tamam, saati düzelttim galiba. 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. heh tımımdır. ben de kimler yazar düye düşünüyoreeee, harkeşi uyandırmalı bir :) akşam devam ederizzzz :) senin bu girişle iyi korku öyküsü olur :)

   Sil
 4. AAA ne güzel bişi olmuş :) Becerebilir miyim acaba ben korku yazamam ki bi yerden pasta çıkar :D :D. Benim bloğum daha çok pasta üzerine ama sevimli miminize katılmak isterim ama akşam yazabilirim iş yerinde çok fırsatım olmuyor benim.

  YanıtlaSil
 5. Belki Öykü diye çağıran sevgilisidir ve onu pasta yemeye götürür. Aşk hikayesine döner :)

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir etkinlik olmuş. Deepciğimi de kutluyorum :) <3 Ben katılıyorum. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, İnşallah güzel bir hikaye ortaya çıkacak. Benden de kocaman sevgiler. 😊

   Sil
 7. Giriş çok heyecanlı. Denemek isterim, bilemiyorum bütüne uyum olur mu? :) Etkinlikte heyecanlı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman siz de mim sırasına alındınız:)

   Sil
 8. yazdıııım, önce gerilim yapcaktıım, sonra sibella deyince pasta yapayım, aşk da olsun dediim, sonra daaa ay dedim bu bir rüya olsun, arkadaşlarımız öyküye bir hayat biçsin işteeee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel olmuş. Bakalım nasıl şekillenecek?

   Sil
 9. Çok güzel başlamışsın :) Bakalım, bakalım, sıranın bana gelmesini bekleyeceğim o halde ben de :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de merakla nasıl ilerleyeceğini bekliyorum. Herkesin eli değeceğimden, kesin güzel olacak.🤗

   Sil
 10. Çok güzel bir mim bende öyle öykü yazma yeteneği yok ki 😊hiç yazamam cok kez denedim ama beceremedim neyse atık yazacak olan dostları okuruz bizde 😊❤inşallah bol katilmi olur 😊❤sevgiler canım benim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuması da güzel olur, ama yazıp hatıra olarak saklamak da ayrı bir mutluluk olur. Belki yazarsın, kim bilir? Belki de en güzel bölüm senden gelir. 😊

   Sil
 11. Çoğumuz korkuyoruz aslında ya bütünlük bozulursa diye ben de hiç öykü yazmadım 🙈 ama bi cesaret adımı yazdırdım 😅

  YanıtlaSil
 12. Deeptone sayesinde gördüm bu yazıyı. Ben de blogumda hikayeler yazıyorum. Mimleme olayını pek bilen bir kullanıcı değilim ancak katılmayı ben de çok isterim. Bu güzel etkinliğiniz için çok teşekkürler. Umarım çok güzel devam eder :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen izlemeye aldım. İnşallah hep beraber güzel bir hikaye oluştururuz. 🤗

   Sil
 13. Öykü girişi şahane olmuş! Gizemli bir havası var, emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, inşallah daha güzel ilerleyecek. 😊

   Sil
 14. valla çok güzel düşünmüşsünüz hayal dünyanıza sağlık :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Hep beraber daha güzel hayallere...

   Sil
 15. çok güzel bir etkinlik. Katılamayacağım ama izlemede kalacağım

  YanıtlaSil
 16. Değişik bir mim olmuş.

  YanıtlaSil
 17. Değişik ve güzel bir mim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, bol kalem değince, daha da güzel olur.🤗

   Sil
 18. Dün deep bana yazinca haberim oldu. Ben öykü konusunda henüz cok deneyimsiz buluyorum kendimi ama neden olmasin? Bir paragraf deneyebilirim 😊

  YanıtlaSil
 19. Harika bir başlangıç olmuş :) Bakalım ortaya nasıl bir öykü çıkacak :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, inşallah güzel bir öykü olur ve ileride saklayacağımız güzel bir anımız olur🤗

   Sil
 20. Bu güzel mim'e ben de katılmak isteriiiimmmmmmmm :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En kısa zamanda mimlenmen dileklerimle 🤗

   Sil
  2. Sevinerek fark ettim canım, çok teşekkür ederim :))

   Sil
 21. Ayy başlatmışsın bileee, Deep söylemese haberim olmayacaktı nasıl kaçırmışım bunu. Neyse yetiştim tabii :) Ben de varım :)
  Teşekkür ederiz başlattığın için, başlamak meseleydi zaten en zorudu yani, gerisi kolay :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman hepimize hayırlı olsun 😊

   Sil
 22. Ben de katılmak isterim. Sevgilerle

  YanıtlaSil
 23. ah evet şiir yazardık bazen böyle arkadaşımla. ama bu daha uzun soluklu olur ve heyecanlı ve güzel de ! Katılabilirim ben de :)

  YanıtlaSil
 24. ben de istiyorum örtmenim ben deee :)

  YanıtlaSil
 25. süper bir etkinlik, ben de buna benzer bir etkinlik düzenlemiştim ama katılım olmamıştı:)) yalnız tabi bu çok daha pratik olduğundan çok katılımcı olacağına eminim, merakla bekliyorum gelişmeleri, sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaaa, katılım olmaması kötü olmuş. Aslında çok güzel bir etkinlik diye düşünüyorum. İnşallah buna katılım fazla olur ve çok güzel bir öykü ortaya çıkarırız.

   Sil
 26. Deeptone önerdi. Sende katıl dedi. Tamamdır. Bende katılıyorum. Bakalım neler olacak? Çok heyecanlı:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katıl tabi. Güzel olacak inşallah🤗

   Sil
 27. Ne güzel bir mim böyle. Deeptone mimlemiş sağolsun. Ben de yazdım bugün bir aksilik olmazsa yayınlarım.:)

  YanıtlaSil
 28. Heyecanlandım doğrusu. Teşekkürler bu güzel etkinlik için...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asıl katılan herkese ben çok teşekkür ederim 😊

   Sil
 29. top, incirli kurabiye zeynep teeee :)

  YanıtlaSil
 30. Topu aldım ve ben de attım Feride'ye :)

  YanıtlaSil
 31. Eğer uygun görürseniz bende katılmak isterim

  YanıtlaSil
 32. Güzel bir başlangıç :)) hadi bakalım heyecanla bekliyorum diğer yazıları:)

  YanıtlaSil
 33. ay baksan yaaaa, yazının sonuna veya yorumlara, yapmak isteyenleri yazsanaaaaa, buraya yorum yapanlardaaaan, bundan sonra mimlenenler o listeye bakıp da mimlesin işte bir sonraki kişiyiii, bak üstte oldu çok kişiii, sibella, elmas ve diyerleriii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet şimdi ben de liste yapıyordum. Aynı şeyi düşünmüşüz🤗

   Sil
  2. bana yorum yapanları, ebemkuşağına, zeynebe, onları da bir kontrol et yaniii :) deep inside, dostoyevski vb.

   Sil
 34. Yazalım o zaman. Bir paragraf eklemekten memnuniyet duyarım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen listeye yazıyorum. Teşekkürler

   Sil
 35. du bak şuraya deyim, varsa eksik, bana yorum yapanlardan, dostoyevski, nur kalkan, uzmanamatör, şimdi üstten tanımadım bütün adresleri, sen bi kontrol ediver işteee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazdım onları, eksik yok sanırım

   Sil
  2. pikuuuu, ebemkuşağı ve zeynebi de kontrol ettin dı maaa :)

   Sil
  3. düş tasarımcısı da okey deduuu :)

   Sil
  4. Evet, katılmak istediğini belirten herkesi ekledim. Düş tasarımcısında da şimdi ekliyorum. Güzel bir öykü olacak inşallah. 🤗

   Sil
  5. Katılan oldukça ben listeyi güncellerim.

   Sil
 36. Çok güzel bir mim olmuş:) ortaya değişik süpriz birşey çıkacak sanırım:)Ben de katılmış oldum böylelikle, teşekkürler:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, iyi ki katıldın. Bence çok güzel olacak ve hepimize güzel bir hatıra kalacak. 😊

   Sil
 37. durun bi ya! uyku sersemiyim hala, anlayamadım tam olarak, başlıyo mu topluca öykü yazma işi. ilginç ve bir o kadar da güzel olacağını hissediyorum şimdiden. Böylesi ve bu kadar geniş kalabalığın katıldığı bir öykü dünya edebiyatına konu olur ha: :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başladık, hatta dört kişi yazdı. Yeni yazılanları, yazımın devamına ekledim.Çok heyecanla ilerliyor. Sizi de bekleriz.

   Sil
 38. Bu öykü de benimde tuzum bulunsun istiyorum :)

  YanıtlaSil
 39. Merhaba benide yaz benimde katkım olsun zaten deeple yazacaktık sen üstüne geldin nasip senle başlamakmış 😊

  YanıtlaSil
 40. Ben, ben, ben :)) Ben de Varıımm :)
  Deep'in Öyküdsündeki yorumda okumuştum fikrini. Harika olmuş. Heyecan verici bu mimde bir paragrafım olsun isterim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldin, hemen ekliyorum😊📝

   Sil
 41. heeey halil gönülün wordpress yanında bir de blogspotu var bak, google plus una girip bir bak, asıl blogu blogspot olaan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamamdır, sağol. Süpersin ayrıca. Söylemeden edemedim. 😘

   Sil
  2. kendi diyen kendi oluuuur hihihi :)

   Sil
 42. Ay inanmıyoruuummm.. Bu mimin aynısını yapmayı uzun süredir düşünüyordum. Ama tereddütlerim vardı. Acaba olurmu? Nasıl olur diye. Vallahi çok güzel oluyormuş. Ellerinize emeğinize sağlık❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, o Zaman sizi de ekliyorum.

   Sil
 43. Bende bu etkinliğe katılmak isterim. Çok güzel bir etkinlik, hemde bütün bloggerlar bir etkinlik yapmış olur. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Memnuniyetle, hemen adınızı ekliyorum.

   Sil
 44. Arkadaşlar hikayemiz çok güzel ve çok heyecanlı ilerliyor. Ben mim sırası bekleyen arkadaşların sayfa linklerini aşağıya listeledim ve güncelledim. Tabii ki bu listeyle sınırlı değil. Katılmak isteyen herkes davetlidir. Ben bu listeyi katılım isteği oldukça güncelleyeceğim. İnşallah gözümden kaçan olmamıştır.Herkese sevgiler.

  https://sibellaningunlugu.blogspot.de
  https://sezersadet.blogspot.de
  https://bahceperim.blogspot.de
  https://deepinsideones.blogspot.de
  https://www.deryaninsporgunlugu.com
  http://notslab.com/
  http://lesecretdelaliberte.blogspot.de
  http://1661hayat.blogspot.de
  http://okumagunlugum.blogspot.de
  http://www.elmaspiriltilari.com
  bayraskol.wordpress.com
  https://girift0.blogspot.de
  https://acemidemirci.blogspot.de
  http://sevilcevirgen.blogspot.de/
  https://aynahikayesi.blogspot.de
  https://halil-ben-halil.blogspot.de
  http://beydaninkitapligi.blogspot.com.tr
  http://sevdeninsiirler.blogspot.de
  http://buummansessiz.blogspot.de
  http://www.elestirmenadam.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu listeyi yazının içine yazsan zor olur mu senin için? Çünkü yorumların içinden bulmak epeyce vakit alacak. Ama yazının başında olsa hemen görebilir herkes, o şekilde yazıp güncellesen mi acaba?

   Sil
  2. Evet haklısın, bence de öyle yapayım. Güzel fikir. 🤗

   Sil
  3. Oh süper olmuş, harika gidiyor :) Bize gelen yorumlarda da buraya yönlendiririz yeni katılımlar için süper olur :)

   Sil
  4. Evet, katılım arttıkça öykü de daha heyecanlı bir hal alıyor. Gerçekten harika gidiyor. Sevgiler🤗

   Sil
 45. heeey ilkay özgür de katılıyor. kağıttan dünyam blogu. adresesi dee şuuu :)

  https://fairytaleess.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 46. Bu mime tek kelimeyle ba-yıl-dım!
  Eğer siz de uygun görürseniz bu hikayenin mikrofonunu uygun bir zamanda ben de devralmak isterim. ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. heeeey sen de katıl oleeeeey çok sevindiiiim yaaa :)

   Sil
  2. Deep,
   Asıl ben sevindim senin bu şeker gibi yorumunu görünce, teşekkür ederim! ^_^

   Sil
  3. heey zaten bak senin bloguna da yazdım kiii, sen zaten katılcaktın ki öyküyee, allam sensiz olmaz dı ki zateen, bloguna girince görünce seni dicektim zaten sanaa, öykü uzun sürcek zateeeen :) yazcaktin ki zaten akıllım :)

   Sil
  4. Yaa Deep, senin yorumlarını okurken çok mutlu oluyorum, sen bu gezegenin en güzel dondurmasından bile daha tatlısın! ^_^

   Sil
  5. O zaman hemen memnuniyetle ekliyorum :)

   Sil
  6. Berlin Berlin,
   Çok teşekkür ederim! ^_^

   Sil
  7. ay hani öbür gezegendeki çiçek sulayıcısı değil miydiiim :) hımm o zaman frambuazlı dondurma olayım been :) ayy iyi iştee iyi ki turşulu dondurma diilim hihi :)

   Sil
  8. İrem AKAY
   Rica ederim. Katildigin icin ben tesekkür ederim.

   Deeptone,
   Tursulu dondurma!!!!!

   Sil
  9. deeptone,
   Turşulu dondurma mı? Haha,güldürdün Deep! ^_^
   Senin ruhun o kadar kapsamlı ki onu oluşturan bileşenler, farklı alanlarda yer alabiliyor. ^_^

   Sil